Strani: 140
Format: 170 mm x 220 mm
Vezava: Trda vezava
Leto izdaje: 2017
ISBN 978-961-278-343-3
Pričujoča knjiga nas skozi védenje o ljudskem zdravilstvu in uporabi jabolčnega kisa, ki ga je pater Simon Ašič zapustil za samostanskimi zidovi naslednikom svojega znanja, na svež in poljuden način popelje skozi zdravilne lastnosti jabolčnega kisa, njegove dodatke in uporabnost v vsakdanjem življenju. Za strokovno težo tega dela knjiga je poskrbela magistra farmacije Barbara Kozan.
Samostanski kuhar Metod Borštar je dodal ščepec receptov, etnolog in profesor Janez Bogataj pa nas popelje v etnološko razumevanje kisa oziroma jesiha.
Svojevrsten pogled v življenje cistercijanov je skozi fotografske leče dodala še fotografinja Manca Jevšček.
Ašič Simon
Strani: 520
Tematika: priročnik
Vezava: Mehka vezava
Leto izdaje: 2006
ISBN 961-218-637-5
“Pred vami je knjiga, ki želi pomagati v telesnih stiskah vsakemu, ki zaupa v moč zdravilnih rastlin in drugih domačih zdravilnih pripomočkov. Pa Bogu se priporočite!”
pater Simon Ašič (1906-1992) cistercijan iz Stične
Prvi del Domače lekarne patra Simona Ašiča, v katerem so zbrani vsi njegovi recepti in navodila za uporabo zdravilnih zelišč.
Prenovljena in popravljena izdaja.
Ašič Simon
Strani: 224
Format: 115 mm X 175 mm
Vezava: Mehka vezava
Tematika: priročnik
Leto izdaje: 2007
ISBN 978-961-218-689-0
Za splošnimi navodili in seznamom zdravilnih zelišč sledi po abecednem redu predstavitev 146 zdravilnih zelišč z ilustracijo. V prvem delu je vsaka zdravilna rastlina najprej predstavljena, navedeni so napotki za nabiranje in shranjevanje, v drugem delu pa so opisane njene zdravilne lastnosti. Ob koncu knjige je objavljen življenjepis patra Simona Ašiča izpod peresa Vojana Tihomirja Arharja z nekaterimi dokumentarnimi fotografijami.
Prenovljena in popravljena izdaja.
več avtorjev
Strani: 200
Format: 170 mm x 220 mm
Vezava: Trda vezava
Leto izdaje: 2013
ISBN: 978-961-278-047-0
Sporočilo za medije – kratka predstavitev
Življenjepis avtorjev
Odlomek iz knjige
Pater Simon Ašič in žlahtne korenine njegovega stiškega samostana
Mnogi že poznate Ašičeve priročnike o zdravilnih rastlinah. Ta knjiga pa nam omogoča še pogled v ozadje: zgodovino cistercijanov od 12. stoletja dalje, pomembne osebnosti stiških menihov ter njene umetnostne in zgodovinske zaklade. Bralec bo p. Simona Ašiča doživel v novi luči, ko bo bral prikaz njegove duhovne podobe in predane pomoči bolnikom.
»Ob 20-letnici smrti p. Simona Ašiča vam stiški menihi in Celjska Mohorjeva družba s pričujočo knjigo odpiramo pogled na vrt meniškega življenja in na duhovno dediščino, iz katere je rasel p. Simon Ašič. V 12. stoletju našega odrešenja je namreč nebeški vrtnar v drevesnici Cerkve zasadil novo meniško vrsto, drevo belih menihov – cistercijanov«
opat p. Janez Novak
Prvo poglavje knjige je prispeval dr. p. Anton Nadrah in govori o koreninah cistercijanskega izročila tako v Evropi kot v Sloveniji, s posebnim poudarkom na predstavitvi Ašičevih redovnih sopotnikov. Drugo poglavje, ki nam na kratko predstavlja kulturno zgodovino samostana Stična, je napisal dr. Luka Vidmar. Sled prispevek prof. Maje A. Ficko »Med nebom in zemljo«, ki nam približa življenje in delo patra Simona Ašiča. Zadnje poglavje je namenjeno spoznavanju patra Simona kot zeliščarja in zdravilca, napisal ga je mag. Jože Kukman, ki je svojemu razmišljanju dodal še 25 predstavitev najbolj zanimivih zdravilnih zelišč iz zakladnice patra Simona. Uvodno besedo je knjigi napisal sedanji stiški opat p. Janez Novak.